Rezygnacja z sanatorium – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać rezygnację z sanatorium do NFZ? aby nie narażać się na konsekwencje nieuzasadnionej rezygnacji z sanatorium, pismo takie zawierać powinno wystarczającą ilość informacji, aby oddział NFZ pod który podlegasz, mógł przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

Aby ułatwić Ci rezygnację z sanatorium, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia sprawdzony wzór rezygnacji z sanatorium, do którego pobrania gorąco Cię zachęcam!

Jak napisać rezygnację z sanatorium do NFZ? aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór rezygnacji z sanatorium.

Rezygnację z leczenia uzdrowiskowego należy jak najszybciej wysłać do oddziału NFZ z którego przyszło skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.

Dla przykładu:

Jeśli potwierdzenie skierowania na leczenie uzdrowiskowe przyszło z oddziału NFZ zlokalizowanego na terenie województwa podkarpackiego, to wzór rezygnacji z sanatorium wysyłamy na adres Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego. Adres swojego oddziału NFZ znajdziesz na skierowaniu lub w internecie.

Wniosek o rezygnację z sanatorium należy uzasadnić, powołując się na zdarzenie losowe mające bezpośredni wpływ na decyzję o nieuczestniczeniu w zaplanowanym terminie leczenia uzdrowiskowego.

Uzasadnienie rezygnacji może zawierać jako powód:

 • wypadek losowy,
 • choroba świadczeniobiorcy,
 • wyjazd za granicę do pracy,
 • brak możliwości dojazdu,
 • termin szczepienia przeciwko COVID-19 kolidujący z terminem wyjazdu,
 • konieczność sprawowania nad kimś opieki,
 • itd.

Jeśli to możliwe, do uzasadnienia dołączyć należy dokumentację potwierdzającą to, co napisaliśmy w uzasadnieniu, jeśli więc dla przykładu będzie to choroba, warto do rezygnacji dołączyć zaświadczenie od lekarza, bądź kartę pobytu ze szpitala.

Wraz z pisemną rezygnacją z sanatorium wysłać należy także oryginał skierowania na leczenie uzdrowiskowe, które otrzymaliśmy od NFZ.

Jeśli natomiast chcemy, aby NFZ wyznaczył nowy termin wyjazdu do sanatorium, należy wspomnieć o tym w rezygnacji, jeśli oddział NFZ uzna naszą rezygnację za uzasadnioną, wyznaczony zostanie nam nowy najbliższy możliwy termin wyjazdu, bez konieczności ponownego oczekiwania w kolejce.

UWAGA: rezygnacja z otrzymanego skierowania na leczenie uzdrowiskowe musi zawierać orygninał skierowania, które otrzymaliśmy od NFZ!

Na podstawie dostarczonej rezygnacji oraz dokumentacji, oddział NFZ pod który podlegasz, dokona oceny zasadności rezygnacji, co skutkować będzie albo przesunięciem terminu leczenia bądź całkowitą utratą potwierdzonego leczenia. Najważniejsza jednak kwestia to ta, że oświadczenie o rezygnacji z sanatorium musi trafić do właściwego oddziału NFZ!

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Rezygnacja z sanatorium – wzór

 1. Maria D.

  Dziękuję, wszystko OK.

 2. Katarzyna Wasiłko

  polecam wzór

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *