Jak zrezygnować ze szkoły doktorskiej?
Rezygnacja ze szkoły doktorskiej jest możliwa na każdym etapie edukacji, jednak wymaga złożenia odpowiedniego pisma wraz z uzasadnieniem.
Niezbędnymi załącznikami do rezygnacji są również opinia opiekuna naukowego lub promotora, potwierdzenie rozliczenia się ze zobowiązań wobec szkoły oraz potwierdzenie rozliczenia się z biblioteką.
Należy pamiętać, że pisemną rezygnację ze szkoły doktorskiej uczestnik studiów wręcza kierującemu placówką. W procesie rezygnacji wymaga się także przedłożenia wypełnionej karty obiegowej oraz dokonania zwrotu legitymacji doktoranta.
Jak napisać rezygnację ze szkoły doktorskiej?
Pisemna rezygnacja ze szkoły doktorskiej to oświadczenie woli, które uczestnik studiów może złożyć na dowolnym etapie kształcenia. Dokument zawiera między innymi datę i miejsce sporządzenia oraz dane osobowe doktoranta.
Pismo to wymaga również uzasadnienia podjętej decyzji. Jeśli osoba rezygnująca ze szkoły doktorskiej planuje w przyszłości wznowić naukę, warto zadbać o to, aby takie uzasadnienie było naprawdę rzetelne i obiektywnie ważne.
Argumenty, na jakie można się powołać to między innymi ciężka choroba, konieczność sprawowania opieki nad bliskim członkiem rodziny (chorym, niepełnosprawnym) czy inne sprawy związane z życiem prywatnym.
Rezygnacja ze szkoły doktorskiej nie zawsze oznacza zakończenie tego etapu edukacji. Złożenie takiego pisma może wiązać się także z chęcią zmiany szkoły doktorskiej.
W takim przypadku dokumenty warto złożyć jak najszybciej, ponieważ doktorant ma najczęściej 14 dni na zmianę szkoły. Dokładne warunki rezygnacji czy transferu z jednej szkoły do drugiej powinien określać regulamin danej placówki, z którym warto dokładnie zapoznać się przed złożeniem rezygnacji.
Podobne wzory pism:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.