Rezygnacja ze szkoły oficerskiej – wzór

15,00 

Kształcenie w szkole oficerskiej nie jest obowiązkowe, dlatego z dalszej nauki można zrezygnować w każdym czasie. Warto jednak mieć na uwadze, że taka decyzja niesie za sobą konsekwencje finansowe. 

Czym skutkuje rezygnacja ze szkoły oficerskiej?

Edukacja w szkole oficerskiej jest darmowa. Żołnierz nie płaci bowiem ani za szkolenie, ani za wyżywienie czy zakwaterowanie.

W przypadku rezygnacji, którą ma prawo złożyć w każdym momencie, musi liczyć się jednak z obowiązkiem dokonania zwrotu kosztów, jakie jednostka poniosła w związku z jego utrzymaniem.

Obowiązek ten dotyczy zarówno osób wyrzuconych ze szkoły, jak i tych, które samodzielnie podjęły decyzję o rezygnacji.

Jak napisać rezygnację ze szkoły oficerskiej?

Rezygnacja ze szkoły oficerskiej musi zostać sporządzona na piśmie. Dokument należy kierować  do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Pismo musi zawierać między innymi dane osobowe żołnierza, jego czytelny podpis oraz datę i miejsce sporządzenia rezygnacji.

Zasadniczo, uzasadnienie podjętej decyzji nie jest wymagane. Warto jednak uwzględnić stosowne wyjaśnienia, jeśli osoba rezygnująca z kształcenia planuje złożyć równolegle wniosek o umorzenie zwrotu kosztów za utrzymanie w szkole oficerskiej.

Od uzasadnienia rezygnacji może zależeć wtedy decyzja w sprawie anulowania obowiązku zapłaty lub przynajmniej częściowego umorzenia kwoty do zwrotu.

W rezygnacji żołnierz może napisać zatem, że musi zrezygnować z dalszej nauki ze względu na sprawy związane z życiem prywatnym, konieczność sprawowania opieki nad członkiem rodziny, z powodu własnej choroby czy innych przyczyn obiektywnie ważnych. 

Aby odzyskać dokumenty ze szkoły oficerskiej, żołnierz musi dopilnować przyjęcia jego rezygnacji, a także rozliczyć się z jednostką. Przed złożeniem rezygnacji warto dokładnie zapoznać się z zapisami umowy zawartej wcześniej ze szkołą oficerską. Zasadniczo, rezygnacja powinna być dozwolona na każdym etapie nauki i nie może być uzależniona od uzasadnienia takiej decyzji.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły oficerskiej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *