Rezygnacja ze szkoły podstawowej – wzór

15,00 

Rezygnacja ze szkoły podstawowej nie może być całkowitą rezygnacją z dalszej edukacji, ponieważ w Polsce obowiązek szkolny trwa do 18. roku życia. Oznacza to, że składając rezygnację ze szkoły podstawowej, rodzic chce przenieść swoje dziecko do innej placówki w celu kontynuowania nauki. 

Jak zrezygnować ze szkoły podstawowej?

Aby wypisać dziecko ze szkoły podstawowej, trzeba złożyć odpowiednie pismo w tej sprawie na ręce dyrektora placówki, w której dziecko aktualnie się uczy. Równolegle rodzic powinien także złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do innej, wybranej placówki oświatowej.

Rezygnacja musi przyjmować formę pisemną. Uczeń szkoły podstawowej nie może sporządzić jej samodzielnie, ponieważ nie jest pełnoletni i nie ma prawa wypisać się ze szkoły bez zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Rezygnacja ze szkoły podstawowej jest dokumentem, który poza samym oświadczeniem o rezygnacji musi zawierać między innymi dane osobowe ucznia oraz datę i miejsce sporządzenia pisma. 

Rezygnacja i przeniesienie do innej szkoły podstawowej

Jak zostało wspomniane, rezygnacja ze szkoły podstawowej nie może być całkowita – chyba że uczeń wielokrotnie powtarzał klasy i jest już pełnoletni. Najczęściej jednak rezygnacja ze szkoły wiąże się z chęcią zmiany placówki oświatowej.

Taka zmiana może być uzasadniona przeprowadzką, zmianą miejsca pracy rodzica, problemami z adaptacją czy nawet nękaniem dziecka przez uczniów danej szkoły. Niezależnie od przyczyny, przeniesienie z jednej szkoły podstawowej do drugiej zawsze wiąże się z pewnymi formalnościami.

Po złożeniu rezygnacji ze szkoły, rodzice ucznia powinni odebrać z niej wszystkie dokumenty, w tym przede wszystkim ostatnie świadectwo i dokumentację medyczną, ponieważ dokumentacja ta będzie niezbędna w procedurze przyjęcia dziecka do nowej szkoły.

Zanim rodzic wypisze dziecko ze szkoły podstawowej, powinien jednak przynajmniej porozmawiać z dyrektorem tej placówki, do której chce ucznia przepisać, aby upewnić się, że szkoła dysponuje wolnymi miejscami. 

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły podstawowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *