Rezygnacja ze szkoły średniej – wzór

15,00 

Rezygnacja ze szkoły średniej może dotyczyć rezygnacji z liceum, technikum lub szkoły zawodowej. Jej celem będzie natomiast podjęcie nauki w innej placówce, bądź całkowita rezygnacja z dalszego kształcenia w przypadku osób, które ukończyły 18. rok życia. 

Czy można zrezygnować ze szkoły średniej?

Uczeń pełnoletni może całkowicie zrezygnować z nauki w szkole średniej i nie potrzebuje do tego zgody opiekunów prawnych/rodziców. Obowiązek szkolny trwa bowiem do 18. roku życia.

Osoba niepełnoletnia może natomiast zrezygnować ze szkoły średniej po to, aby zmienić ją na inną. W tym przypadku potrzebuje jednak zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

Pełnoletnie osoby mogą dowolnie zmieniać szkoły średnie, samodzielnie składając rezygnację na ręce dyrektora danej placówki i zapisując się do innej, wybranej przez siebie szkoły.

Jak zrezygnować ze szkoły średniej?

Rezygnację ze szkoły średniej składa się na piśmie. Jeśli uczeń jest pełnoletni, przygotowuje rezygnację samodzielnie. Jeżeli zaś nie ma 18. lat, dokument w jego imieniu muszą sporządzić rodzice lub opiekunowie prawni.

Rezygnacja jest oświadczeniem woli, skierowanym do dyrektora placówki. Pismo powinno zawierać dane osobowe ucznia, datę i miejsce sporządzenia rezygnacji oraz uzasadnienie. Pismo można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać je listem poleconym. Jeśli rezygnacja ze szkoły jest całkowita wystarczy, że uczeń odbierze swoje dokumenty, aby zakończyć całą procedurę.

Natomiast w przypadku chęci zmiany placówki, uczeń powinien równolegle złożyć wniosek o przyjęcie do innej szkoły, a następnie odebrać z dotychczasowej placówki całą swoją dokumentację, która będzie niezbędna w procesie przyjęcia do nowej szkoły – mianowicie świadectwo oraz dokumentację medyczną i wszelkie orzeczenia specjalistów.

Warto pamiętać, że w ramach rekrutacji szkoła średnia może wymagać także innych dokumentów, np. zaświadczenia lekarskiego, kopii aktu urodzenia, zdjęć legitymacyjnych i tak dalej. 

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły średniej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *