Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron wzór doc

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron? aby dokument taki był skuteczny i przede wszystkim zgodny z prawem, należy umieścić w nim szereg informacji i elementów niezbędnych dla tego typu pisma. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór rozwiązania umowy najmu za porozumieniem stron.

Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron pozwala uwolnić się od umowy dzierżawy zawartej na czas oznaczony pomimo tego, że nie upłynął jeszcze termin, na jaki dzierżawa została zawarta.

Powyższe wynika wprost z przepisów kodeksu cywilnego traktujących o umowie dzierżawy, zgodnie z którymi umowy zawarte na czas oznaczony mogą być rozwiązane na zgodne oświadczenie dzierżawcy i biorącego w dzierżawę.

W przypadku braku porozumienia umowa dzierżawy zawarta na czas określony nie może zostać skutecznie wypowiedziana. Z uwagi na powyższe, dla celów dowodowych rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron powinno nastąpić na piśmie. Oświadczenie o wcześniejszym zakończeniu dzierżawy powinno zostać podpisane przez obie strony.

Natomiast w treści oświadczenia powinna znaleźć się data, od której następuje rozwiązanie umowy. Okoliczność zakończenia dzierżawy należy zgłosić do właściwych urzędów. Dla uzyskania pewności, że wszelkie formalności zostały dochowane, warto pobrać przygotowany przez fachowców wzór rozwiązania umowy dzierżawy za porozumieniem stron.

3 opinie dla Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron wzór doc

  1. Andrzej

    Wszystko ok, szybka transakcja.

  2. Mateo

    Ok.

  3. Rysiek

    Szybko i tanio

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *