Skarga do PIP brak wynagrodzenia wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać skargę do PIP o niewypłacenie wynagrodzenia? skarga powinna zawierać szereg elementów, które umożliwią Państwowej Inspekcji Pracy odnalezienie pracodawcy i zagłębienie się w szczegóły sprawy. Skarga powinna też zawierać dane osoby skarżącej oraz listę zarzutów, które wytaczamy do niepłacącego na czas wynagrodzenia – pracodawcy.

Niestety część skarg do PIP pozostaje bez odpowiedzi, ze względu na braki formalne w skardze. Aby tego uniknąć, pobierz nasz wzór skargi do PIP na brak wynagrodzenia, wtedy będziesz mieć pewność, że PIP podejmie kroki, zmuszając pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia!

Kategoria:

Skarga do PIP na brak wynagrodzenia może zostać wystosowana przez każdego pracownika, którego prawa łamie pracodawca. Zanim jednak złożysz skargę do Państwowej Inspekcji Pracy, warto najpierw pisemnie wezwać pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia, w tym celu pobierz ten wzór pisma: Wezwanie pracodawcy do wypłaty wynagrodzenia. Jeśli takie wezwanie nie przyniesie żadnego skutku, wtedy dopiero można wysłać skargę do PIP.

Warto zaznaczyć, że skarga do PIP na pracodawcę, który nie wypłaca wynagrodzenia, nie może być anonimowa, ponieważ w związku z przepisem § 8 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków:

§ 8. 1. Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.

Jeśli więc pracodawca nie płaci wynagrodzenia na czas, oprócz dokładnych danych pracodawcy, należy podać również i swoje dane, aby Państwowa Inspekcja Pracy miała podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego. Warto dodać, że PIP podczas kontroli w zakładzie pracy nie ujawni pracodawcy Twoich danych, ponieważ inspekcję obowiązuje tajemnica zawodowa. Pracodawca więc nawet nie będzie wiedział, kto złożył na niego skargę.

Aby ułatwić Ci sporządzenie skargi, pobierz przygotowany przez nas wzór skargi do PIP o niewypłacenie wynagrodzenia. Skargę wystarczy pobrać, wydrukować i uzupełnić, a następnie przesłać do na adres okręgowego inspektoratu pracy właściwego dla miejsca położenia zakładu pracy, adres PIP znajdziesz w internecie.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: Okręgowy Inspektorat w  ………….. (tutaj wpisujesz nazwę miasta, w którego obrębie znajduje się zakład pracy).

Skargę do PIP należy wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, możesz też udać się osobiście do Okręgowej Inspekcji Pracy i dostarczyć pisemną skargę osobiście.

2 opinie dla Skarga do PIP brak wynagrodzenia wzór

  1. Lipiński Marcin

    OK

  2. Anatolii

    Wszystko otrzymałem

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *