Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

15,00 

Jak napisać skargę do UOKiK? aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór skargi. Skargę do UOKiK wystarczy jedynie pobrać, wydrukować i uzupełnić, a następnie przesłać listem poleconym na adres UOKiK-u, który z łatwością znajdziesz w internecie.

Jeśli działania firmy windykacyjnej są na tyle intensywne, że czujesz się nękana/nękany, lub gdy windykatorzy odwiedzają Cię w domu, w pracy, rozmawiają z sąsiadami, grożą sądem, Policją, czy też podejmują inne działania niezgodne z prawem, masz prawo złożyć skargę do UOKiK na działania firmy windykacyjnej.

Zanim jednak wystosujesz skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, warto wcześniej zażądać zaprzestania działań windykacyjnych <– wzór takiego pisma pobierzesz tutaj. Dopiero gdy takie pismo nie przyniesie żadnego skutku, złóż skargę do UOKiK posługując się wzorem, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Firmy windykacyjne boją się UOKiK-u ze względu na wysokość kar finansowych, jakie UOKiK na nie nakłada. Natomiast dyskutowanie i przekrzykiwanie się z pracownikami firmy windykacyjnej na niewiele się zda, bo bez względu na trafność Twoich argumentów, windykacja i tak realizować będzie swoją strategię wywierania na Tobie presji, którą stosuje wobec innych dłużników.

Ratunkiem okazać się jednak może skarga do UOKiK-u, obecnie jest to jedyna w tej chwili mogąca cokolwiek zrobić instytucja, do której warto zwrócić się o pomoc.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *