Skarga na firmę windykacyjną – wniosek o zawieszenie działań windykacyjnych

15,00 

Jak napisać skargę na firmę windykacyjną? postanowiliśmy znacznie ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma. Przygotowaliśmy gotowy do druku wzór skargi, który wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać listem poleconym na adres firmy windykacyjnej, która w Twoim mniemaniu łamie prawa, czyli np. nęka Cię, stosuje stalking, pomówienia w Twoim kierunku lub stosuje inne niedozwolone praktyki.

Jeśli firma windykacyjna posunęła się do czynu niezgodnego z prawem, warto złożyć na nią skargę i dać do zrozumienia, że jako dłużnik, nie będziesz dawać przyzwolenia na nękanie i stalking. Jeśli natomiast nie podejmiesz żadnych kroków wobec łamiącej prawo firmy windykacyjnej, jej niezgodne z prawem działania zwiększą z czasem swoją intensywność, narażając Cię na jeszcze większy stres i presję.

Co może dać skarga na firmę windykacyjną i żądanie zaprzestania dalszej windykacji? często kierownictwo danej firmy windykacyjnej nie wie o metodach windykacji, które stosują jej pracownicy, natomiast po wpłynięciu skargi na danego windykatora, niezgodne z prawem metody windykowania mogą ujrzeć światło dzienne. Windykator może więc jako pracownik otrzymać naganę lub upomnienie, co znacznie przytemperuje jego tendencję do stosowania niezgodnej z prawem windykacji.

Jeśli nie zareagujesz na nie niezgodną z prawem windykację i dasz się nękać oraz pomawiać – będzie tylko gorzej. Na niewłaściwe zachowanie windykatorów należy stanowczo reagować i nie dawać przyzwolenia na łamanie prawa i wywieranie na sobie presji, czy też stosowania gróźb. Jeśli natomiast skarga taka nie przyniesie skutku, należy rozważyć złożenie skargi do UOKiK. Wzór skargi na firmę windykacyjną do UOKiK – pobierzesz tutaj.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na firmę windykacyjną – wniosek o zawieszenie działań windykacyjnych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *