Skarga na ucznia – wzór

(4 opinie klienta)

15,00 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór skargi na ucznia.

Kategoria:

Skarga do dyrektora szkoły na ucznia powinna być koniecznie sporządzona na piśmie, bo tylko takiego rodzaju skargę dyrektor szkoły ma obowiązek przyjąć i uwzględnić, podejmując działania, by ograniczyć postępowanie ucznia, na którego rodzice dziecka składają skargę.

Jak napisać skargę do dyrektora szkoły na ucznia? pismo dotyczące skargi powinno zawierać szereg elementów składających się z 3 sekcji, w pierwszej sekcji należy podać dane wnioskodawcy, dane ucznia na którego składamy skargę, a także dane podmiotu do którego skargę składamy.

W drugiej sekcji należy opisać i uzasadnić powód złożenia skargi, powołać się tutaj należy na zachowanie ucznia (najczęściej rodzice składają skargi na agresywnego ucznia, którego zachowanie uderza w ich dziecko).

W trzeciej sekcji skargi na ucznia należy wymienić działania jakie mają zostać podjęte w stosunku do ucznia na którego składamy skargę, można więc prosić dyrektora szkoły, by podjął konkretne działania, np.:

  • przeniósł ucznia do innej klasy,
  • wręczył uczniowi naganę,
  • powiadomił rodziców ucznia o niewłaściwy zachowaniu,
  • monitorował zachowanie ucznia po lekcjach,
  • złożył doniesienie do Kuratorium Oświaty,
  • itd.

Pisemna skarga na ucznia nie może pozostać bez odpowiedzi, organ przyjmujący skargę (np. dyrektor lub wicedyrektor szkoły) muszą odpowiedzieć na skargę w ciągu 14 dni od jej otrzymania.

Odpowiedź na skargę na ucznia powinna zawierać kilka obowiązkowych danych:

  • oznaczenie organu który rozpatrywał skargę,
  • informację na temat załatwienia skargi,
  • uzasadnienie podjętych działań,
  • imię oraz nazwisko osoby rozpatrującej skargę na ucznia.

Należy również wiedzieć, że dyrektor szkoły ma prawny obowiązek, aby każdą otrzymaną skargę na ucznia, bądź skargę na nauczyciela wpisać do rejestru skarg. W zależności od rodzaju szkoły dyrekcja zobowiązana jest prowadzić Zeszyt skarg rodziców, który powinien znajdować się w sekretariacie szkoły.

Skargę na ucznia można doręczyć dyrektorowi szkoły osobiście, lub wysłać na adres szkoły do której uczęszcza dziecka listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, by mieć pewność, że dyrekcja szkoły otrzymała naszą skargę.

Dlaczego należy bezzwłocznie składać skargę na ucznia?

Bardzo często uczniowie uczęszczający do tej samej klasy lub szkoły co nasze dziecko – są nieprzystosowani społecznie, często są agresywni, utrudniają pracę nauczycieli na lekcjach, a także namawiają inne dzieci do niewłaściwego zachowania, bądź co gorsze, wyżywają się na innych dzieciach, stosując wobec nich przemoc nie tylko fizyczną, ale i psychiczną.

Takie zachowanie agresywnego ucznia w stosunku do naszego dziecka w dłuższym okresie czasowym może spowodować poważne komplikacje w zachowaniu naszej pociechy. Z tego właśnie względu pedagodzy, a także inni rodzice których dziecko miało do czynienia z agresywnymi uczniami – namwają, by jak najszybciej reagować na niewłaściwe zachowanie innych uczniów i nie czekać, aż wydarzy się nieszczęście.

Skarga na ucznia może również dotyczyć kwestii związanych z wysławianiem się konkretnego ucznia, wulgaryzmy nie są dozwolone, bycie aroganckim w stosunku do dzieci i nauczyciel też nie, tak samo jak niewykonywanie poleceń nauczycieli…

4 opinie dla Skarga na ucznia – wzór

  1. Domiś

    Wzór skargi spełnił nasze oczekiwania, w klasie syna jest uczeń który buntuje wszystkie dzieci, zamierzamy napisać na niego skargę.

    • Grzegorz Szwaciński

      Miło słyszeć, dziękuję za miłą opinię.

  2. Łukasz Sz.

    bezproblemowy zakup, pozdrawiam

  3. K.K.

    ok

  4. M.K.

    dziękuję

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *