Ugoda o zachowek – wzór umowy

(5 opinii klienta)

15,00 

Jak napisać ugodę o zachowek? jest to bardzo ważna umowa, która regulować będzie podział zachowku między spadkobiercami. W umowie ugody powinny znaleźć się wszystkie niezbędne dla tego typu spraw elementy.

Dlatego wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, przygotowaliśmy wzór ugody o zachowek, którą wystarczy jedynie wydrukować i wypełnić, a następnie podpisać przez każdego ze spadkobierców. Pamiętaj, że sporządzenie ugody o zachowek jest najtańszym i najszybszym sposobem na podział zachowku, gdzie sprawa sądowa o zachowek trwa rok lub więcej, a koszt adwokata to minimum kilka tys. złotych.

Kategoria:

Czym jest ugoda o zachowek? jest to pisemne zobowiązanie jednego ze spadkobierców do zapłaty określonej kwoty na rzecz drugiego spadkobiercy celem uregulowania kwestii związanych z podziałem zachowku.

A więc egzekwować prawo do zachowku strony mogą poprzez pisemną ugodę, która regulować będzie wysokość kwoty przekazaną przez podmiot zobowiązany do zachowku na rzecz podmiotu uprawnionego do zachowku. Ugoda o zachowek jest w ogromnej większości przypadków najszybszym i co ważne najtańszym sposobem na uregulowanie kwestii związanych z działem zachowku.

Co warto zawrzeć w umowie o zachowek? umowa ugody, w której zobowiązany dobrowolnie przekaże na konto uprawnionego ustaloną kwotę pieniędzy – należy zawrzeć w formie pisemnej do celów dowodowych, aby w przypadku jakichkolwiek sporów, które mogą wyniknąć w przyszłości, mieć czarne na białym, jak wyglądał podział majątku i jaką kwotę przekazano między spadkobiercami.

Nawet jeśli sprawa o zachowek jest już w trakcie postępowania sądowego, ugodę o zachowek można zawrzeć w dowolnym momencie i etapie trwania sprawy sądowej.

Spłata zachowku wzór który przygotowaliśmy, zawiera nie tylko dane strony, ale także oświadczenie woli spadkobierców i kilka innych istotnych z punktu widzenia podziału majątku zapisów, takich choćby jak termin zapłaty zachowku, czy zapisy dotyczące ważności umowy po niespełnieniu obowiązków przez zobowiązanego.

Ile kosztuje adwokat w sprawie o zachowek? z pewnością dość dużo, dlatego zawarcie ugody w sprawie o zachowek w większości przypadków jest o wiele korzystniejsze od drogi sądowej.

Sporządzając więc umowę o zachowek, zaoszczędzicie bardzo dużo czasu. Co więcej, kwestię zachowku można uregulować już w kilka dni po podpisaniu umowy ugody o zachowek, wystarczy wtedy ustalić krótki, kilkudniowy termin zapłaty zachowku.

Ile trwa sprawa o zachowek? w przypadku postępowania sądowego należy liczyć się z tym, że sprawa trwać będzie minimum rok, albo więcej, jeśli w sprawę zaangażowanych jest więcej spadkobierców.

Ponadto każda sprawa sądowa (a będzie ich kilka) zazwyczaj bywa stresująca dla każdej stron postępowania sądowego, gdzie wynegocjowanie warunków i podpisanie ugody jest o wiele łatwiejsze i zazwyczaj zapewnia o wiele większy komfort psychiczny i uniknięcie stresu.

Bywa też, że sprawa o zachowek bardzo często pogarsza relacje rodzinne członków rodziny, gdzie podpisanie ugody może nastąpić w warunkach domowych w o wiele bardziej korzystniejszej dla wszystkich atmosferze.

Dlaczego ugoda o zachowek jest w większości przypadków korzystniejsza dla wszystkich? ponieważ zawarcie ugody między spadkobiercami pozwala uniknąć niemałych kosztów sądowych związanych ze sprawą.

Mam nadzieję, że przygotowany przez nas wzór ugody w sprawie o podział majątku znacznie ułatwi wam uregulowanie spraw związanych z zachowkiem i dojście do w zasadzie bezkosztowego porozumienia.

Podobne wyszukania:

 • ugoda podział majątku wzór
 • wzór ugody w sprawie o zachowek

Podobne wzory pism:

5 opinii dla Ugoda o zachowek – wzór umowy

 1. Izydor F.

  Pobrałem wczoraj wzór ugody o zachowek, pismo jest w porządku, można wypełnić pola i wydrukować, polecam wzór

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za pozytywną opinię!

 2. Kacper Tymański

  Wzór ugody w sprawie o zachowek jest OK

 3. Wiesława B.

  polecam

 4. Marcin W.

  wszystko okej

 5. Zuzanna Samul

  Bezproblemowo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *