Ugoda z bankiem po wypowiedzeniu umowy – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak dogadać się z bankiem po wypowiedzeniu umowy kredytowej? jedyną szansą na polubowną spłatę kredytu i uniknięcie windykacji oraz egzekucji komorniczej, jest próba podjęcia negocjacji z bankiem po wypowiedzeniu umowy kredytowej.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego wniosku, przygotowaliśmy gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór ugody z bankiem po wypowiedzeniu kredytu.

Kategoria:

Ugoda z bankiem po wypowiedzeniu umowy kredytowej to Twoja ostatnia szansa na polubowną spłatę kredytu. Aby spróbować dogadać się z bankiem, należy osobiście lub listownie złożyć wniosek, w którym zaproponujemy bankowi ratalną spłatę kredytu i wyjaśnimy, dlaczego nie regulowaliśmy rat kredytu terminowo.

Ugoda z bankiem po wypowiedzeniu umowy kredytowej pozwala w wielu sytuacjach uniknąć kosztów jakie czekają nas w związku z wypowiedzeniem umowy kredytowej, bo jeśli w ciągu wyznaczonego przez bank terminu (zwykle 30 dni), nie uregulujemy pozostałej do spłacenia kwoty kredytu w płatności jednorazowej, bank wytoczy przeciwko nam działania windykacyjne, które wygenerują niemałe koszty dodatkowe.

Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank jest niestety zgodne z prawem, kwestie udzielania pożyczek i kredytów przez banki reguluje m.in. ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku prawo bankowe, która jasno mówi, że:

Art. 69 niniejszej ustawy stanowi, że przez umowę kredytu bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie kwotę środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel, a kredytobiorca zobowiązuje się do korzystania z niej na warunkach określonych w umowie, zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji od udzielonego kredytu.

Niespełnienie więc przez kredytobiorcę wyżej wymienionych warunków, skutkować będzie natychmiastowym wypowiedzeniem umowy kredytowej, a do samego wypowiedzenia umowy dochodzi najczęściej po 2 lub 3 niespłaconych ratach.

Pamiętaj, że ugoda z bankiem po wypowiedzeniu umowy kredytowej jest jak najbardziej możliwa, wszystko zależy od treści wniosku i Twojej sytuacji finansowej.

Nie tracąc więc czasu, jak najszybciej pobierz wzór ugody z bankiem po wypowiedzeniu kredytu, by uniknąć dodatkowych kosztów.

Podobne:

3 opinie dla Ugoda z bankiem po wypowiedzeniu umowy – wzór

 1. Maciej Dębiński

  Pobrałem wzór ugody wszystko w porządku.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za pozytywny komentarz!

 2. Tadeusz

  ok

 3. Adrian

  pismo jest ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *