Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF

(1 opinia klienta)

15,00 

Umowa darowizny części samochodu dotyczy przeniesienia określonego udziału w prawie własności pojazdu na inną osobę. Prawa własności do auta można przekazać zarówno osobie, która aktywnie korzysta z pojazdu, jak i osobie, która nie posiada nawet prawa jazdy.

Wzór umowy darowizny części pojazdu wykorzystują najczęściej osoby, które pragną uniknąć wysokich opłat ubezpieczeniowych. Na takie rozwiązanie może zdecydować się na przykład rodzic, który chce ofiarować dziecku samochód w prezencie – młody człowiek może wtedy korzystać ze zniżek rodziców, używając auta na wyłączność.

Umowa darowizny części samochodu przypomina darowiznę całościową, jednak w pierwszym przypadku pojazd nie zmienia właściciela, lecz uzyskuje dwóch lub więcej współwłaścicieli. Aby podarować wybranej osobie udział w prawie współwłasności, konieczne jest jednak uprzednie prawne wyodrębnienie tego udziału.

Umowa darowizny części samochodu ma charakter nieodpłatny – darczyńca przekazuje przedmiot obdarowanemu kosztem swojego własnego majątku. Taki proces wymaga jednak dopełnienia formalności w wydziale komunikacji oraz zgłoszenia darowizny w urzędzie podatkowym.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Umowa darowizny części samochodu wzór DOC + PDF

  1. Jarek K.

    Poszukiwałem wzoru umowy darowizny samochodu, wzór jest OK!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *