Umowa darowizny pieniędzy od obojga rodziców wzór

15,00 

Kategoria:

Umowa darowizny pieniędzy od obojga rodziców to jedna z najczęściej wybieranych umów pomiędzy osobami bliskimi. Darowizna od rodziców pozwala bowiem zrealizować cele mieszkaniowe lub biznesowe bez obowiązku ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci zobowiązań podatkowych, lub odsetek od kredytu.

Zaznaczyć trzeba bowiem, że umowa darowizny pieniędzy od rodziców może być w całości zwolniona od obowiązku uiszczenia podatku od spadków i darowizn. Jedynym obowiązkiem jest zgłoszenie umowy darowizny we właściwym Urzędzie Skarbowym w terminie sześciu miesięcy od daty zawarcia umowy oraz potwierdzenie przekazania pieniędzy przekazem pocztowym lub przelewem na rachunek bankowy obdarowanego.

Dodatkowo dla celów dowodowych umowę darowizny warto zawrzeć na piśmie. Pomocnym może okazać się przygotowany przez prawnika wzór umowy darowizny pieniędzy od obojga rodziców, który można wykorzystać również do darowizn zawieranych przez inne osoby. Przygotowana przez nas umowa zawiera wszelkie niezbędne elementy, które powinny znaleźć się w umowie darowizny.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa darowizny pieniędzy od obojga rodziców wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *