Umowa darowizny samochodu między małżonkami wzór

15,00 

Jak napisać umowę darowizny samochodu między małżonkami? Umowa darowizny samochodu zgodnie z Kodeksem Cywilnym (art. od  888 do 902) powinna być sporządzona koniecznie w wersji pisemnej. Umowa darowizny samochodu między małżonkami stanie się ważna dopiero w chwili, gdy dojdzie do przekazania samochodu na rzecz osoby obdarowanej.

Warto dodać, że darowizna pomiędzy między małżonkami nie musi być sporządzana przed notariuszem, wystarczy jedynie sporządzić ją prawidłowo z zachowaniem wymogów takiego pisma. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór darowizny.

Wystarczy go pobrać, wydrukować i wypełnić, a na końcu podpisać własnoręcznie przez obie strony darowizny. Formularz darowizny samochodu jest aktualny.

Umowa darowizny samochodu między małżonkami może zostać zawarta na podstawie przepisów kodeksu cywilnego, zgodnie z którymi przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku – art. 888. Na podstawie niniejszych przepisów małżonkowie mogą przekazywać sobie w ramach majątków wspólnych i odrębnych wybrane przedmioty, a także nieruchomości, ruchomości i pieniądze.

Przy czym zaznaczyć należy, że umowa darowizny samochodu między małżonkami dla celów dowodowych powinna zostać zawarta na piśmie. Zawarcie umowy pisemnej darowizny samochodu pomimo, że nie wymagają tego przepisy – pozwala zachować formalności urzędowe związane m.in. ze zgłoszeniem darowizny w Urzędzie Skarbowym, zarejestrowaniem samochodu objętego darowizną oraz jego ubezpieczeniem.

Przy czym zaznaczyć należy, że małżonkowie należą do tzw. “0” grupy podatkowej. Dlatego jeśli darowizna zostanie zgłoszona we właściwym czasie, w US będą oni zwolnieni od obowiązku uiszczenia podatku od spadków i darowizn.  Zawsze jednak decydując się na przekazanie darowizny, warto sięgnąć po sprawdzony wzór umowy darowizny samochodu między małżonkami.

Podobne wzory pism:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa darowizny samochodu między małżonkami wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *