Umowa rezerwacyjna domu – wzór

15,00 

Umowa rezerwacyjna domu stanowi zabezpieczenie, że obie strony transakcji zarówno kupujący, jak i sprzedawca, czyli właściciel będą dążyć do jej sformalizowania poprzez zawarcie umowy kupna-sprzedaży w wymaganej formie aktu notarialnego. Przedmiotową umowę warto zawrzeć, jeśli sprzedający lub nabywca potrzebuje czasu np. na zgromadzenie odpowiednich dokumentów, pieniędzy, opuszczenie budynku. Inaczej niż w umowie przedwstępnej, strony mogą dowolnie regulować termin do zawarcia umowy przyrzeczonej.

Co więcej, umowa rezerwacyjna domu może zostać zawarta w zwykłej formie pisemnej, nie tracąc przy tym mocy prawnej – jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy kupna-sprzedaży właściciel nieruchomości ma prawo zatrzymać wpłaconą przez nabywcę sumę, czyli opłatę rezerwacyjną.

Dodać należy, że opłata rezerwacyjna ma być środkiem zabezpieczenia, nie musi więc być wygórowania i nie powinna przekraczać kwot zwyczajowo przyjętych. jej wysokość może zostać określona np. na 10% ustalonej ceny danej nieruchomości. Jeśli nie wiesz, jak przygotować umowę rezerwacyjną, pobierz fachowo przygotowany wzór umowy rezerwacyjnej domu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa rezerwacyjna domu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *