Umowa rezerwacyjna samochodu – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać umowę rezerwacyjną samochodu? jeśli zakup auta wiąże się z potrzebą zagospodarowania większej sumy, której w danym momencie kupujący jeszcze nie posiada, umowa rezerwacyjna samochodu, może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Zawierając umowę przedwstępną kupna – sprzedaży samochodu, właściciel auta zobowiązany jest zatrzymać auto przez określony w umowie czas, np. potrzebny do uzyskania przez nabywcę kredytu na zakup samochodu. Dla celów dowodowych umowa rezerwacyjna samochodu powinna zostać zawarta na piśmie w dwóch egzemplarzach.

W treści umowy rezerwacyjnej powinien zostać zawarty zapis, że właściciel auta ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą względem rezerwującego, jeśli wyzbędzie się zamówionego samochodu przed wyznaczonym terminem. W umowie warto określić również wysokość kary umownej.

Dodatkowo strony umowy mogą umówić się na zaliczkę lub zadatek. Przy czym należy pamiętać, że patrząc przez pryzmat kupującego, wpłacenie zaliczki jest znacznie korzystniejsze, jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy z jego winy. Jeżeli nie wiesz, jak przygotować przedmiotową umowę, pomocnym może okazać się wzór umowy rezerwacyjnej samochodu.

2 opinie dla Umowa rezerwacyjna samochodu – wzór

  1. Iza Dogrzyńska

    Polecam pismo, szybka i bezproblemowy zakup!

  2. Ludwik

    wszystko okej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *