Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych PDF – wzór

(6 opinii klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiej umowy, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór umowy użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych, do którego pobrania gorąco Cię zachęcam.

Kategoria:

Czym jest certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika? jest to dokument, który potwierdza, że przewoźnik posiada kwalifikacje oraz wiedzę niezbędną do podjęcia zleceń związanych z wykonywaniem usług transportu drogowego osób i rzeczy.

Jeśli zamierzasz otworzyć firmę transportową, bądź realizować usługi transportowe nie posiadając certyfikatu kompetencji zawodowych, możesz zgodnie z prawem podpisać z podmiotem, który ten certyfikat posiada – umowę użyczenia licencji transportowej.

Użyczanie certyfikatu kompetencji przewoźnika jest stosowane bardzo często w:

 • krajowym transporcie drogowym rzeczy
 • krajowym transporcie drogowym osób,
 • międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy
 • międzynarodowym transporcie drogowym osób
 • oraz w spedycji.

Firm chcących użyczyć certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika można poszukać w internecie. Na pewno warto postawić na firmy, które mają doświadczenie w branży. Co bardzo ważne, użyczenie certyfikatu kompetencji zawodowych koniecznie należy zawrzeć na piśmie, stosując wzór umowy użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych, który przygotowaliśmy.

Aby nie dochodziło do nieporozumień i nieścisłości, osoba która użycza certyfikatu oraz osoba korzystająca z certyfikatu kompetencji przewoźnika musi sporządzić umowę, dzięki której zostaną określone warunki korzystania z certyfikatu, umowa taka to: Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych.

Posiadając taką umowę, możesz niemal od razu rozpocząć działalność transportową krajową jak i międzynarodową, bez certyfikatu prowadzenie tego typu działalności jest prawnie niemożliwe.

Podstawa prawna:

Art. 1.8.3.1 ADR:

Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością

Podobne wzory pism:

6 opinii dla Umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych PDF – wzór

 1. Daniel R.

  Wszystko ok, umowa ok.

 2. Karol Dopierała

  polecam – szybka transakcja

 3. Jarosław39

  OK

 4. Błażej Cegielski

  Zadowolony

 5. Olek Pędzierski

  jest OK

 6. Jurek Gałązka

  Bezproblemowo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *