Umowa użyczenia licencji transportowej – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Czym jest licencja transportowa? znana pod nazwą też jako certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika drogowego? jest to dokument na podstawie którego przewoźnik może wykonywać przewozy w branży transportu drogowego.

Uzyskanie licencji transportowej jest najważniejszym warunkiem jaki trzeba spełnić, by móc prowadzić przedsiębiorstwo realizujące transport drogowy.

Certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika drogowego posiadać powinna osoba zarządzająca firmą, nie muszą posiadać go więc kierowcy tirów.

Do uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika niezbędne jest zdanie państwowego egzaminu w Instytucie Transportu Samochodowego, po czym wydany zostaje Certyfikat Kompetencji Zawodowych.

Użyczenie licencji transportowej

Umowa użyczenia licencji transportowej, którą sporządziliśmy, pozwala osobom nieposiadającym takiej licencji zajmować się realizowaniem przewozów na terenie kraju jak i poza nim.

Użyczenie licencji transportowej polega na współpracy podmiotu posiadającego licencję z przewoźnikiem, który tej licencji nie ma.

Koszty użyczenia licencji transportowej są różne w zależności od rejonu Polski, jednakże najczęściej koszt taki oscyluje w okolicy od 150 zł miesięcznie do nawet 300 zł na miesiąc.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Umowa użyczenia licencji transportowej – wzór

  1. Bogdan

    Wzór pisma jest ok.

  2. Kamil

    Wszystko ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *