Upoważnienie dla dziadków do lekarza – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pełnoprawnego i co najważniejsze skutecznego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór upoważnienia dla dziadków do lekarza.

Jak napisać upoważnienie dla babci i dziadka do lekarza? Badania i zabiegi dotyczące dziecka muszą być przeprowadzane za zgodą i w obecności jego opiekuna prawnego. Jeśli ten z różnych powodów nie jest w stanie towarzyszyć małoletniemu, powinien sporządzić upoważnienie dla dziadków do lekarza. Dokument ten pozwoli młodemu człowiekowi skorzystać z usług medycznych pod nieobecność rodzica.

Upoważnienie dla dziadków do lekarza należy przygotować zarówno w przypadku krótkotrwałej, jak i długotrwałej nieobecności rodziców. Bez takiego pisma dziadkowie nie będą bowiem uprawnieni do zapisania dziecka na badanie ani do wglądu w jego wyniki.

Wzór upoważnienia dla dziadków do lekarza może zawierać precyzyjne informacje o udzielonym prawie do sprawowania opieki. W zależności od potrzeb będzie uwzględniał dostęp do wglądu w dokumentację medyczną, dostęp do informacji o stanie zdrowia czy też możliwość wyrażania zgody na proponowane zabiegi.

Aby upoważnienie dla dziadków do lekarza było ważne, należy złożyć je w placówce medycznej, do której zapisany jest małoletni pacjent.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Upoważnienie dla dziadków do lekarza – wzór

  1. Krystian

    Wzór upoważnienia dostałem od razu po zapłacie, jest ok.

    • Grzegorz Szwaciński

      Dzięki Krystian.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *