Upoważnienie dla dziadków do opieki nad dzieckiem wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Zarówno na czas krótkotrwałej, jak i długotrwałej nieobecności warto sporządzić upoważnienie dla dziadków do opieki nad dzieckiem. Dokument ten pozwoli im podejmować za małoletniego decyzje dotyczące między innymi szkoły czy leczenia. W wielu przypadkach niezbędna może okazać się bowiem pisemna zgoda opiekuna prawnego.

Upoważnienie dla dziadków do opieki nad dzieckiem sporządza się najczęściej w przypadku wyjazdu za granicę, wyjazdu służbowego czy hospitalizacji rodzica. Chociaż pismo to nie jest równoznaczne z przekazaniem władzy rodzicielskiej, to pozwoli dziadkom uzyskać dostęp do informacji o postępach w nauce czy też zapisać dziecko do lekarza.

Samodzielnie sporządzone upoważnienie dla dziadków do opieki nad dzieckiem może być honorowane przez urzędy i instytucje. Aby stało się ważne z formalnego punktu widzenia, należy sporządzić je na piśmie, z własnoręcznym podpisem rodzica który udzieli upoważnionej osobie odpowiednich uprawnień do sprawowania opieki nad dzieckiem.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór upoważnienia dla dziadków do opieki nad dzieckiem.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Upoważnienie dla dziadków do opieki nad dzieckiem wzór

  1. Eliza

    Wszystko w porządku, wzór upoważnienia dla dziadków dostałam od razu na e-mail.

  2. Andrzej W.

    polecam pismo zgodne z opisem

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *