Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie studiów WZÓR

(3 opinie klienta)

15,00 

Wniosek o dofinansowanie studiów pracownik kieruje do swojego pracodawcy. Należy pamiętać, że pismo jest rozpatrywane uznaniowo, zatem niezwykle ważne okaże się jego uzasadnienie. 

Kategoria:

Jak napisać uzasadnienie wniosku o dofinansowanie studiów? uzasadnienie przede wszystkim powinno być tak sporządzone, aby wzbudzić w odbiorcy chęć udzielenia nam dofinansowania, w tym celu należy przywołać cechy i nowe umiejętności, które zwiększą naszą kreatywność i efektywność.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego uzasadnienia, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór uzasadnienia wniosku o dofinansowanie studiów.

Jak uzasadnić wniosek o dofinansowanie studiów?

Pracodawca powinien pomagać swoim pracownikom w rozwoju i samodoskonaleniu. Taka pomoc może polegać na dofinansowaniu studiów, czyli opłaceniu czesnego w części lub w całości.

Pracownik, który ubiega się o taką pomoc, powinien wystosować do pracodawcy odpowiednio uzasadniony wniosek o dofinansowanie studiów.

Uzasadnieniem wniosku będzie natomiast między innymi podwyższenie kwalifikacji zawodowych, zdobycie dodatkowych umiejętności, poszerzenie wiedzy, możliwość zwiększenia efektywności pracy w firmie, poprawa wyników firmy (np. realizacja bardziej wymagających projektów) i wiele innych.

Każdy argument przedstawiony przez pracownika musi wiązać się ze sferą zawodową i pracą na stanowisku, które zajmuje dana osoba. 

Jak wygląda procedura dofinansowania studiów przez pracodawcę?

Pracodawca na prośbę o dofinansowanie studiów pracownika może zdecydować się nie tylko na opłacenie jego czesnego na uczelni, ale również na sfinansowanie dojazdów, zakwaterowania, wyżywienia czy zakupu podręczników do nauki.

Powinien też udzielić pracownikowi płatnego urlopu między innymi na czas pobierania nauki czy przystępowania do egzaminów. Jeśli pracodawca zgodzi się dofinansować studia pracownika, ma też prawo podpisać z nim umowę szkoleniową, czyli tak zwaną lojalkę.

Ponieważ jest to forma inwestycji w rozwój osoby zatrudnionej, taka umowa zobowiązuje pracownika do pozostania w firmie przez określony czas. W przypadku rozwiązania umowy pracodawca ma prawo żądać od pracownika zwrotu kosztów poniesionych na jego edukację.

Warto pamiętać, że pracodawca nie dofinansuje studiów, które nie wiążą się z charakterem pracy świadczonej przez pracownika na zajmowanym stanowisku. Wniosek powinien dotyczyć zatem dofinansowania kierunku studiów związanego z branżą, w jakiej działa firma.

3 opinie dla Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie studiów WZÓR

  1. Urszula44

    polecam – wszystko w porządku.

  2. Łukasz Wązek

    OK

  3. Marta Wilczek

    bezproblemowo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *