Uznanie długu – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Czym jest uznanie długu? jest to czynność podczas której dłużnik oznajmia, iż wie o istniejącym zadłużeniu względem wierzyciela i zobowiązuje się do spłaty długu w konkretnym terminie. Uznanie roszczenia dla celów dowodowych powinno mieć formę pisemnego oświadczenia w formie umowy. Jakie sutki powoduje uznanie długu? najważniejszym skutkiem uznania długu przez dłużnika jest przerwanie biegu przedawnienia roszczenia.

Aby ułatwić Ci przygotowanie takiego pełnoprawnego pisma, sporządziliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór uznania długu przez dłużnika.

Kategorie: ,

Jak napisać deklarację uznania długu? pismo to jest bardzo podobne do umowy ugody dłużnik-wierzyciel, jednak pisemne uznanie długu jest jakby nieco prostszym pismem, niezawierającym tylu paragrafów co ugoda, które formułują obowiązki dłużnika jak i wierzyciela.

Deklaracja uznania długu nazywana jest deklaracją, ponieważ dłużnik w piśmie tym deklaruje spłatę co miesiąc określonej kwoty na poczet spłaty zadłużenia. Dla wierzyciela więc pismo uznające dług jest korzystniejsze, ponieważ wierzyciel nie będzie miał żadnych obowiązków względem dłużnika, natomiast dłużnik zobowiąże się do spłaty określonej w deklaracji sumy.

Uznanie długu do niczego nie zobowiązuje wierzyciela, zatem wierzyciel w dowolnym momencie będzie mógł wszcząć działania windykacyjne, komornicze, lub oddać sprawę do sądu, by uzyskać tytuł wykonawczy.

Podobne:

1 opinia dla Uznanie długu – wzór

  1. Roman Gęzak

    Wzór pisma polecam, szybki i sprawnie.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *