Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci wyegzekwowanie od dewelopera kary umownej, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór wezwania dewelopera do zapłaty kary umownej.

Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej to gotowy do wypełnienia druk, który można wykorzystać w przypadku, kiedy umowa z deweloperem zawiera odpowiednie zapisy. Konieczność zapłaty wiąże się na przykład z nienależytym wykonaniem mieszkania, ze stwierdzeniem wad lub opóźnieniem w oddaniu nieruchomości.

Wysokość kary umownej uzależniona jest od długości opóźnienia. Może to być określona kwota lub procent ceny. Konieczność zapłaty kary umownej powstaje również niezależnie od braku szkody wierzyciela.

Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej to prosty sposób na wyegzekwowanie należności – znacznie łatwiejszy niż uzyskanie odszkodowania. Wprowadzenie do kontraktu zapisów dotyczących kary umownej w dużym stopniu upraszcza prowadzenie sporu sądowego.

Wierzyciel nie musi bowiem wykazywać poniesionej szkody. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest doprowadzenie do poddania się przez dewelopera egzekucji w formie aktu notarialnego – w taki sposób otrzymuje się tytuł egzekucyjny, który ułatwia dochodzenie roszczeń.

1 opinia dla Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej – wzór

  1. M i T Rogalscy

    wezwanie spełniło nasze oczekiwania! pozdrawiamy

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *