Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji? aby deweloper mógł odnieść się do Twojego wezwania, powinno ono spełnić wszystkie wymagania dla tego typu pism. Pomijając któryś z elementów, narażasz się na nierozpatrzenie pisma i całkowite jego pominięcie.

Chcąc mieć pewność, że deweloper naprawi lub usunie usterkę, pobierz gotowy wzór pisma o usunięcie usterek budowlanych, który przygotowaliśmy.

Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji to uprawnienie, które przysługuje inwestorowi po wykryciu wad w realizacji pracy. Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji powinno przybrać formę pisemną.

Inwestor dla celów dowodowych powinien doręczyć wezwanie wykonawcy w taki sposób, by odebrać od niego pokwitowanie lub przesłać listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. W treści wezwania inwestor powinien wymienić wykryte wady, podając ich zakres.

Dodatkowo w wezwaniu powinien zostać określony termin na usunięcie wad z zastrzeżeniem rygoru, że po bezskutecznym upływie wskazanego terminu zostanie zatrudniony wykonawca zastępczy, inwestor zacznie naliczać karę umowną, a także wystąpi na drogę postępowania sądowego celem przyznania mu stosownego odszkodowania.

Zgłaszając usterkę, inwestor powinien posłużyć się sprawdzonym wzorem, tak by nie pominąć żadnej ważnej kwestii. Pomocnym może okazać się przygotowany przez prawnika wzór wezwania do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji.

2 opinie dla Wezwanie do usunięcia usterek budowlanych w ramach gwarancji wzór

 1. Henryk Zawilski

  Deweloper po otrzymaniu pisma pojawił się w mieszkaniu po 4 dniach, sprawa załatwiona, polecam wzór!

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Henryk!

 2. Adrian Zawadzki

  polecam pismo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *