Wezwanie do zwrotu zaliczki – wzór pisma

15,00 

Aby ułatwić Ci dochodzenie pieniędzy, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór pisma o zwrot zaliczki.

Kategorie: ,

Zaliczka to wpłata na poczet przyszłej usługi, bądź towaru. W przeciwieństwie do zadatku jest w pełni zwrotna. Niezależnie do tego, czy odpowiedzialność za niewykonanie umowy leży po stronie kupującego, czy sprzedającego – zaliczka powinna zostać zwrócona stronie, która ją wpłaciła. Jeśli kontrahent zwleka z jej oddaniem, należy wystosować do niego wezwanie do zwrotu zaliczki.

Wezwanie do zwrotu zaliczki można złożyć osobiście za poświadczeniem odbioru lub wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dokument potwierdzający wręczenie takiego pisma będzie pełnił bowiem rolę dowodu w przypadku ewentualnego postępowania sądowego.

Aby wezwanie do zwrotu zaliczki było skuteczne, warto wykorzystać gotowy wzór wezwania do zwrotu zaliczki, który pozwala zawrzeć w piśmie wszelkie niezbędne informacje. Sporządzony na jego podstawie dokument przyspieszy proces odzyskania środków, gdyż zawiera między innymi określenie stron umowy, jej numer i datę zawarcia, a także kwotę zaliczki, termin i sposób jej zwrotu.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Wezwanie do zwrotu zaliczki WZÓR do wypełnienia!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wezwanie do zwrotu zaliczki – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *