Wniosek do sądu o umieszczenie w DPS bez zgody – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku do sądu o umieszczenie w DPS bez zgody.

Kategoria:

Wniosek do sądu o umieszczenie w DPS bez zgody – wzór to pierwszy krok, który należy wykonać celem umieszczenia osoby nieporadnej lub niezdolnej do samodzielnej egzystencji w domu pomocy społecznej bez jej zgody. Podstawą przymusowego umieszczenia w DPS będzie wówczas orzeczenie sąd opiekuńczego (rodzinnego), do którego kierowany jest niniejszy wniosek na podstawie przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 roku o ochronie zdrowia psychicznego.

Zgodnie z przepisem art. 39 niniejszej ustawy wniosek o przymusowe umieszczenie w DPS składa się jeżeli dana osoba lub jej przedstawiciel ustawowy nie wyrażają zgody na przyjęcie jej do domu pomocy społecznej, a brak opieki zagraża życiu tej osoby.

Wniosek do sądu o umieszczenie w DPS bez zgody może złożyć rodzina osoby nieporadnej, Gminny lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, lub szpital, w którym przebywa osoba niezdolna do wyrażania swej woli. Właściwym do rozpoznania wniosku będzie sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby. Przed wydaniem orzeczenia ośrodek pomocy społecznej powinien objąć wsparciem daną osobę.

Podobne:

3 opinie dla Wniosek do sądu o umieszczenie w DPS bez zgody – wzór

 1. Małgorzata D.

  Wzór pisma do sądu jest ok, wystarczy wypełnić.

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za pozytywną opinię

 2. Kasia Dopierała

  polecam pismo

 3. Karol Lubiesznik

  wszystko w porządku

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *