Wniosek do urzędu gminy o remont drogi – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych organ gminny odpowiada za utrzymanie w należytym stanie podległych mu dróg. Oprócz samego pasa jezdni organ powinien zadbać również o podległe mu chodniki, trasy rowerowe i ciągi piesze. Jeżeli stan techniczny drogi nie spełnia ogólnie przyjętych normom, każdy użytkownik/mieszkaniec gminy ma prawo złożyć wniosek do urzędu gminy o remont drogi.

Przedmiotowy wniosek powinien zostać złożony w formie pisemnej. Wnioskodawcą/petentem może być jedna lub więcej osób. Jednakże biorąc pod uwagę opieszałość zarządców dróg w podejmowaniu tego typu działań, warto dołożyć starań, by wniosek do urzędu gminy o remont drogi podpisała jak największa liczba osób.

Do pisma można dołączyć fotografię przedstawiającą obraz nawierzchni.

Natomiast w samym uzasadnieniu wniosku, warto powołać się na nieprzyjemne zdarzenia, które zaszły w związku z niewłaściwym stanem technicznym dróg oraz trudności w poruszaniu się/przemieszczaniu się. Przygotowując petycje do urzędu, warto pobrać fachowo przygotowany wzór wniosku do urzędu gminy o remont drogi.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek do urzędu gminy o remont drogi – wzór

  1. Jaworski Andrzej

    pismo dostaliśmy na mejla

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *