Wniosek do wierzyciela o stan zadłużenia – wzór

15,00 

Jak napisać wniosek do wierzyciela o stan zadłużenia? wniosek powinien sprostać wszystkim formalnym wymaganiom, które stawia się tego typu pismom. Aby ułatwić Ci napisanie takiego wniosku, pobierz gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór pisma do wierzyciela o stan zadłużenia. Pismo wystarczy jedynie pobrać, wydrukować i wypełnić danymi, a następnie przesłać tylko do wierzyciela, oczekując listu zwrotnego ze stanem zadłużenia na dzień złożenia niniejszego wniosku.

Pismo do wierzyciela o udzielenie informacji dotyczącej stanu zadłużenia można złożyć do komornika, jaki również właśnie do wierzyciela. Tak jak pismo o stan zadłużenia do komornika, tak i pismo o stan zadłużenia do wierzyciela należy złożyć na piśmie.

Po otrzymaniu takiego pisma wierzyciel zobowiązany będzie do udzielenia informacji, ile jako dłużnik masz do spłaty. Znając kwotę zadłużenia, będziesz w stanie zaplanować spłatę długu w ratach lub jako płatność jednorazową.

Wysyłając wzór pisma do wierzyciela o stan zadłużenia, dasz wierzycielowi do zrozumienia, że chcesz uregulować zaległość, dzięki czemu jest duża szansa, że wierzyciel będzie w stanie rozłożyć spłatę długu na raty w wysokości Ci odpowiadającej.

W większości przypadków warto podpisać z wierzycielem ugodę, aby zabezpieczyć się na wypadek, gdyby wierzyciel zapragnął oddać sprawę wyegzekwowania długu w ręce komornika, który ściągając od Ciebie dług, będzie naliczał ogromne koszty komornicze. Aby podpisać ugodę z wierzycielem, warto pobrać wzór ugody dłużnik-wierzyciel i przesłać ją do wierzyciela, by ten ją podpisał.

Wniosek do wierzyciela o stan zadłużenia koniecznie należy przesłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, wypełniony i podpisane wniosek można również dostarczyć wierzycielowi osobiście.

Podobne:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek do wierzyciela o stan zadłużenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *