Wniosek o adaptacje strychu – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o adaptacje strychu? nie jest to zbyt łatwe w napisaniu pismo, z tego powodu postanowiliśmy przygotować gotowy do wydrukowania i wypełnienia wzór wniosku o adaptacje strychu. Co ważne, podanie o adaptacje strychu należy sporządzić na piśmie dla celów dowodowych.

Kategoria:

Jak napisać wniosek o adaptację strychu (poddasza)? Jeśli Twoje poddasze (strych) jest w dość dobrym stanie technicznym i nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych robót budowlanych, które wymagać będą uzyskania w urzędzie pozwolenia na budowę, to wtedy adaptacja poddasza na pomieszczenia użytkowe wymagać będzie jedynie złożenia zgłoszenia w urzędzie.

Jest jeszcze jeden ważny warunek, aby podanie o adaptację strychu został pozytywnie rozpatrzony, otóż nieruchomość nie może widnieć w rejestrze zabytków!

Wniosek o adaptację strychu to druk, który należy wypełnić, aby uzyskać zgodę na przebudowę strychu i włączenie go do swojego lokalu w budynku wielorodzinnym. Ze względu na fakt, że takie działanie przekracza zakres zwykłego zarządu, zastosowanie znajdują przepisy kodeksu cywilnego, dotyczące rozporządzania rzeczą wspólną.

Jeśli budynek posiada więcej niż 7 wyodrębnionych lokali, inwestor potrzebuje zgody większości z nich, aby zaadaptować strych, który jest wspólny dla wszystkich mieszkańców nieruchomości.

Z kolei w przypadku, kiedy wyodrębnionych w budynku lokali jest mniej niż 7, konieczne będzie uzyskanie zgody każdego z nich.

Jeśli na wniosek o adaptację strychu wszyscy lub większość współwłaścicieli wyrazi zgodę na inwestycję, podjęta zostanie stosowna uchwała. W piśmie inwestor powinien określić swoje plany i podać powierzchnię zaprojektowanej inwestycji. Może zaproponować także swoją cenę za metr kwadratowy nowego lokalu.

Warto zaznaczyć również, że wszystkie koszty związane z adaptacją pokrywa jej wykonawca.

3 opinie dla Wniosek o adaptacje strychu – wzór

  1. Jacek Dobrowolski

    wzór wniosku aktualny i zgodny z opisem polecam.

  2. Tadeusz R.

    Ok

  3. Jarosław Dąbek

    okej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *