Wniosek o dofinansowanie studiów przez pracodawcę – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy. Jeśli szef nie występuje z propozycją dofinansowania kursów, seminariów czy studiów, pracownik może złożyć na jego ręce wniosek z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów podnoszenia kwalifikacji.

Wniosek o dofinansowanie studiów przez pracodawcę może dotyczyć opłat za przejazd, kształcenie, podręczniki czy zakwaterowanie. Skutkiem pozytywnego rozpatrzenia takiego wniosku będzie umowa pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, która określi wzajemne prawa i obowiązki stron.

Warto wiedzieć, że przedsiębiorca, który pozytywnie rozpatrzy wniosek o dofinansowanie studiów przez pracodawcę, może postawić pracownikowi warunek odpracowania poniesionych na ten cel kosztów – podwładny podpisuje wtedy tak zwaną lojalkę.

Działanie tego typu jest zgodne z prawem, a w przypadku wcześniejszego zwolnienia z pracy, pracownik może być zobowiązany do zwrotu części kosztów w formie pieniężnej (chyba że jest ofiarą mobbingu, bądź ciężkiego naruszenia obowiązków przez pracodawcę).

Podobne tematy: Podanie o umorzenie długu za czesne na uczelni – wzór

1 opinia dla Wniosek o dofinansowanie studiów przez pracodawcę – wzór

  1. Piotr

    Pismo jest ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *