Wniosek o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy z ZUS? aby wniosek o jednorazowe odszkodowanie z ZUS spełnił swoją funkcję i został uwzględniony i rozpatrzony przez ZUS, powinien spełniać szereg wymagań.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór wniosku o jednorazowe odszkodowanie.

Kategoria:

Jak napisać wniosek o jednorazowe odszkodowanie z ZUS? Odszkodowanie z ZUS z tytułu wypadku w pracy mogą otrzymać osoby, które w wyniku zdarzenia które zaszło w pracy, są niezdolne do pracy.

Jak uzyskać jednorazowe odszkodowanie z ZUS? odszkodowanie to otrzymać mogą osoby które spełnią jednocześnie dwa warunki:

  • są objęte ubezpieczeniem wypadkowym,
  • oraz w wyniku wypadku przy pracy są trwale lub długotrwale niezdolne do pracy.

Ile wynosi jednorazowe odszkodowanie z ZUS? jednorazowe odszkodowanie przyznaje się w wysokości 20 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. ZUS przy ustalaniu wysokości odszkodowania weźmie pod uwagę wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za poprzedni rok, które ogłasza GUS w monitorze Polskim dla celów emerytalnych.

Ile czasu ma ZUS na odpowiedź na wniosek o jednorazowe odszkodowanie? ZUS decyzję powinien wydać w ciągu 14 dni od daty otrzymania orzeczenia lekarza orzecznika ZUS lub komisji lekarskiej, lub w ciągu 14 dni od daty wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.

ZUS wydając decyzję w sprawie jednorazowego odszkodowania, informuje poszkodowanego drogą listowną na adres do korespondencji, który poszkodowany w wypadku wpisał we wniosku.

Od wydanej decyzji przysługuje odwołanie do ZUS które należy wnieść w terminie miesiąca od dnia otrzymania decyzji. Odwołanie składa się za pośrednictwem Oddziału ZUS, który dostarczył i wydał tę decyzję.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy – wzór

  1. Mariusz Bajda

    Polecam wniosek

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *