Wniosek o kontakt telefoniczny z tymczasowo aresztowanym może złożyć członek rodziny lub inna osoba bliska. W zależności od etapu postępowania wniosek składa się do prokuratora prowadzącego postępowanie przygotowawcze lub do sądu, po złożeniu przez prokuratora aktu oskarżenia w sądzie.
Wniosek o kontakt telefoniczny z tymczasowo aresztowanym nie wymaga obszernego uzasadnienia. W jego treści zawrzeć jednak należy dane osoby, która wnosi o kontakty oraz numer telefonu, pod którym kontakt ma być realizowany. Do czasu rozpoznania wniosku o wyrażenie zgody na kontakt telefoniczny, tymczasowo aresztowany może mieć ograniczony “dostęp” do świata zewnętrznego.
Zawsze jednak ma prawo do rozmowy z obrońcą lub pełnomocnikiem. Natomiast po otrzymaniu zgody na kontakt telefoniczny, tymczasowo aresztowany będzie mógł korzystać z telefonu jeden raz dziennie przez pięć minut. Za zgodą dyrektora aresztu czas rozmowy może zostać wydłużony. Aby mieć pewność, że tymczasowo aresztowany uzyska zgodę na kontakt z rodziną lub osobą bliską, warto sięgnąć po wzór wniosku o kontakt telefoniczny z tymczasowo aresztowanym.
Podobne wzory:
- Wniosek o widzenie intymne WZÓR
- Skarga na przewlekłość postępowania WZÓR
- Wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym wzór
- Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem wzór
- Wniosek o wyznaczenie terminu rozprawy wzór
- Wniosek o zmianę terminu rozprawy WZÓR
- Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej wzór
- Wniosek o przyspieszenie rozpoznania sprawy wzór
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.