Wniosek o lokalizację zjazdu z drogi gminnej wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Wniosek o lokalizację zjazdu z drogi gminnej należy wypełnić i złożyć odpowiednio do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Na tej podstawie zarządca drogi może wydać pozwolenie na budowę zjazdu wraz z określeniem jego parametrów technicznych.

Od 2017 roku do budowy/przebudowy zjazdu nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Inwestor musi uzyskać jedynie zezwolenie w formie decyzji administracyjnej, wydanej przez zarządcę drogi. Jest ono niezbędne w celu rozpoczęcia robót, które mają połączyć prywatną działkę z drogą publiczną.

Koszt budowy zjazdu z drogi publicznej pokrywa inwestor, czyli właściciel działki. Musi on wnieść także niezbędne opłaty skarbowe. Wniosek o lokalizację zjazdu z drogi gminnej musi zostać uzupełniony o wymagane załączniki, w tym potwierdzenie posiadania tytułu prawnego do nieruchomości na której ma zostać wybudowany zjazd.

Lokalizacja zjazdu z drogi gminnej może dotyczyć budowy zjazdu indywidualnego – prowadzącego do prywatnej działki – lub publicznego, prowadzącego do nieruchomości przeznaczonej na działalność gospodarczą.

Podobne:

1 opinia dla Wniosek o lokalizację zjazdu z drogi gminnej wzór

  1. Wiktor Topalski

    udało się, dziękuję za pismo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *