Wniosek o naprawę drogi gruntowej – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Wniosek o naprawę drogi gruntowej można wykorzystać w przypadku ubiegania się o remont lub utwardzenie drogi gruntowej. Co do zasady, wnioski tego typu zawsze kierowane są do zarządcy drogi, który odpowiada za utrzymanie jej w dobrym stanie technicznym.

Wśród jego obowiązków jest więc dokonywanie niezbędnych napraw i renowacji, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W przypadku drogi gruntowej będzie to gmina, a dokładnie wójt gminy, burmistrz lub prezydent miasta.

Sporządzając wniosek o naprawę drogi gruntowej, należy określić dokładnie odcinek nawierzchni, której ma dotyczyć remont. Pismo powinno w sposób szczegółowy opisywać zły stan techniczny drogi.

Mogą to być zarówno uszkodzenia, takie jak dziury i koleiny, jak i słabej jakości utwardzenie, które ulega wymywaniu w trakcie ulewnych deszczy.

Wnioskujący o naprawę drogi gruntowej ma prawo zaproponować satysfakcjonujące rozwiązanie problemu związanego z uszkodzoną nawierzchnią. Warto pamiętać jednak, że takie sugestie nie są dla gminy w żadnym stopniu zobowiązujące – zarządca ma prawo dokonać prac remontowych będących w zasięgu dostępnych środków finansowych.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek o naprawę drogi gruntowej – wzór

  1. Alicja Ptaszka

    Dziękuję :)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *