Wniosek o przedawnienie mandatu za brak biletu – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Jak napisać odwołanie od mandatu za brak biletu? o odwołanie mandatu wystąpić może sam ukarany, bądź jego przedstawiciel ustawowy (np. rodzic), a także opiekun prawny. Na odwołanie się od mandatu za brak biletu jest tylko 7 dni od daty jego uprawomocnienia się. Kiedy mandat się uprawomocnia? np. w przypadku mandatu kredytowego (najczęściej stosowany mandat) do uprawomocnienia dochodzi w chwili podpisania jego przez sprawcę.

Konsekwencje jazdy bez biletu mogą być dość kosztowne, jeśli jednak przewoźnik nie podjął w czas czynności zmierzających do wyegzekwowania kary za mandat, możesz starać się o przedawnienie mandatu.

Opłata za przejazd jest przecież wierzytelnością cywilną, która jak wszystkie inne wierzytelności – ulega przedawnieniu.

Kiedy przedawnia się mandat za jazdę bez biletu? przywołać należy tu Prawo przewozowe, zgodnie z którym

Podobne wzory pism: roszczenia z tytułu niezapłaconego mandatu przedawniają się z upływem 1 roku od dnia, w którym zapłata miała nastąpić (skasowanie biletu).

Jak przedawnić mandat za brak biletu? póki nie skontaktuje się z Tobą firma windykacyjna, lub póki nie przyjdzie do Ciebie list z wezwaniem do zapłaty od firmy przewozowej (MPK, ZTM, PKP, PKS, MZK) lub pozew z sądu o zapłatę mandatu – nie musisz robić nic.

Jeśli jednak ktoś już nawiązał z Tobą kontakt i domaga się spłaty przedawnionego mandatu, należy pobrać wzór wniosku o przedawnienie mandatu i wysłać wypełniony wniosek na adres z którego przyszło pismo o zapłatę przedawnionego mandatu za jazdę bez biletu.

1 opinia dla Wniosek o przedawnienie mandatu za brak biletu – wzór

  1. Dorota Kobiera

    Polecam wzór pisma.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *