Wniosek o przyspieszenie terminu rozprawy – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać prośbę o przyspieszenie terminu rozprawy? jest to dość trudne w sporządzeniu pismo, ponieważ każde pismo sądowe spełniać musi ustawowe wymagania stawiane pismom procesowym, niedopilnowanie więc choćby jednego szczegółu skutkować będzie nierozpatrzeniem przez sąd wniosku. Z tego względu każdy wniosek o przyspieszenie sprawy sądowej powinien być sporządzony bezbłędnie.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wydrukowania wzór wniosku o przyspieszenie sprawy w sądzie, Twoje zadanie ograniczy się wtedy jedynie do wypełnienia pustych pól znajdujących się we wniosku.

Kategoria:

Wniosek o przyspieszenie terminu rozprawy warto złożyć jeśli strona lub uczestnik postępowania chce rychłego zakończenia sprawy. Niniejszy wniosek może okazać się niezwykle pomocny, bowiem terminy posiedzeń w wielu sądach bywają dość odległe – w największych wydziałach na pierwsze posiedzenie należy czekać nawet kilkanaście miesięcy.

Składając wniosek o przyspieszenie terminu rozprawy, należy wskazać powody, które mogą wpłynąć na wyznaczenie posiedzenia poza kolejnością, czyli przed innymi sprawami złożonymi w danym wydziale sądu. Argumentem, który może wpłynąć na wcześniejsze rozpoznanie sprawy, może być zawarta przez strony lub uczestników ugoda, skierowanie sprawy do mediacji, a także kwestie osobiste związane z realizacją planów życiowych lub zawodowych uczestników postępowania.

Powołując okoliczności uzasadniające przyspieszenie terminu rozprawy, do wniosku należy dołączyć odpowiednie dowody w postaci zawartej ugody, zaświadczeń lub historii choroby. Aby uzyskać korzystną decyzję i przyspieszyć rozpoznanie sprawy, warto sięgnąć po sprawdzony wzór wniosku o przyspieszenie terminu rozprawy.

Pamiętaj, że każdy darmowy wniosek o przyspieszenie terminu rozprawy znaleziony gdzieś w internecie z nieznanego źródła jest niewiele wart, ponieważ raz powielony błąd we wniosku powielany jest setki razy, tworząc przy tym wersję dokumentu niezdatną do użycia…

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Wniosek o przyspieszenie terminu rozprawy – wzór

 1. Dawid G.

  Błyskawiczna wysyłka wzoru, polecam, wszystko w porządku!

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki za opinię Dawid!

 2. D. W.

  pismo jest OK

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *