Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS? generalnie wniosek o wpis rejestracji spółki do Krajowego Rejestru Sądowego składa się na specjalnie przygotowanym do tego urzędowym formularzu.

Podczas składania wniosku o wpis do KRS wnioskodawca powinien uiścić opłatę sądową, a w przypdku gdy wpis podlega ogłoszeniu – wnioskodawca powinien także wnieść opłatę za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Jeśli zachodzą jakieś okoliczności, które niejako wymuszają przyspieszenie wpisu w KRD, można złożyć wniosek o przyspieszenie wpisu rejestracji spółki. Jeśli należycie opiszemy uzasadnienie wniosku, sąd może przyspieszyć okres podjęcia sprawy wpisu spółki do KRS.

Kategoria:

Wpisanie spółki do KRS bądź aktualizacja już istniejącego wpisu trwać może nawet kilka miesięcy, a w okresie świątecznym czy wakacyjnym, termin ten może być jeszcze dłuższy.

Wpisem do KRS bądź aktualizacją danych zajmuje się Referendarz pracujący w sądzie, jeśli w danym okresie zbierze się wiele wniosków, to termin ich rozpatrzenia znacznie wydłuży się przez powstanie zatoru – moce przerobowe Referendarza są ograniczone.

Co więcej, przepisy nie formułują żadnego konkretnego terminu, w którym wpis do Krajowego Rejestru Sądowego powinien zostać dokonany, to sprawia, że wnioski o wpis bądź aktualizację danych w KRS-ie potrafią leżeć miesiącami w sądzie.

Zupełnie jak w przypadku przyspieszenia wpisu do księgi wieczystej, tak i prośba o przyspieszenie wpisu do KRS nie gwarantuje faktycznego przyspieszenia czynności Referendarza.

Praktyka jednak pokazuje, że wniosek taki może być bardzo pomocny w przyspieszeniu procedury, dlatego jak najbardziej warto taką prośbę do sądu wystosować – to nic nie kosztuje!

Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS składa się w biurze podawczym sądu, a jeśli to możliwe, warto mieć ze sobą kopię złożonego wcześniej wniosku o wpis do KRS lub aktualizację.

3 opinie dla Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS – wzór

 1. Dawid G.

  Wpis do KRS udało się przyspieszyć, polecam wzór pisma

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Dawid za pozytywną opinię!

 2. Marcin Tuszyński

  Wzór wniosku jest okej

 3. Anna Wilczek

  ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *