Wniosek o przyspieszenie wpisu do księgi wieczystej WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Pobierz wzór wniosku o przyspieszenie wpisu do KW, aby nadać formalnością szybszego biegu. Wniosek o przyspieszenie wpisu do księgi wieczystej przydaje się w sytuacjach, kiedy zależy Ci na czasie.

Niestety w większości przypadków na wpis do KW trzeba czekać nawet 6-8 miesięcy. Składając powyższy wniosek, masz szanse na przyspieszenie procedury.

Kategoria:

Przyspieszenie wpisu do księgi wieczystej w wielu przypadkach jest kluczowe. Jedyną szansą na przyspieszenie formalności z tym związanych, jest wystosowanie do sądu pisma, w którym uzasadnimy, dlaczego przyspieszenie wpisu do KW jest dla nas tak ważne.

Powyższy wniosek możemy złożyć w każdej sytuacji, w której dochodzi do zmiany wpisu w księdze wieczystej, a więc będzie to:

  • kupno nieruchomości,
  • dziedziczenie,
  • podział nieruchomości,

a także w przypadku obciążenia nieruchomości, czyli:

  • umowa służebności,
  • ustanowienie hipoteki.

Jak uzasadnić przyspieszenie wpisu do księgi wieczystej? należy podać powody, dlaczego szybki wpis do KW jest dla nas ważny. Przykładowo, jeśli nieruchomość została obciążona hipoteką, właściciel nieruchomości ponosić będzie do czasu wpisu w KW (ujawnienie właściciela) dodatkowe koszty formie choćby ubezpieczenia.

Należy również pamiętać, że zgodnie z ustawą z dnia 6 lipca 1982 roku o księgach wieczystych i hipotece opieszałość wynikająca z aktualizacji danych w KW właściciela nieruchomości może być karana przez sąd grzywną sięgającą od 500 do 10 000 zł. Warto więc zawsze postarać się o szybki wpis do KW.

Powyższy wzór wniosku o przyspieszenie wpisu do KW należy dołączyć do wniosku głównego dotyczącego ujawnienia prawa własności.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek o przyspieszenie wpisu do księgi wieczystej WZÓR

  1. Krzysiek J.

    pismo ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *