Wniosek o przyspieszenie wyznaczenia terminu rozprawy – wzór

15,00 

Kategoria:

Wniosek o przyspieszenie wyznaczenia terminu rozprawy może znacznie przyspieszyć zakończenie sprawy sądowej. Dlatego w sytuacji, kiedy wnioskodawca lub powód nie może czekać na rozpoznanie sprawy w zwykłym trybie, tym bardziej kiedy wyznaczane przez sąd terminy są dość odległe, pomocnym może okazać się przygotowany przez nas wzór wniosku o przyspieszenie wyznaczenia terminu rozprawy.

Przedmiotowy wniosek należy złożyć w pozwie bądź wniosku o wszczęcie sprawy sądowej. Wniosek o przyspieszenie wyznaczenia terminu rozprawy można złożyć również w toku sprawy bez względu na przedmiot postępowania. Co do zasady wniosek może być więc złożony zarówno w postępowaniu cywilnym, jaki i karnym, w sprawach rodzinnych i ksiąg wieczystych.

Uzasadnieniem wniosku może być konieczność szybkiego uregulowania spraw sądowych np. z uwagi na planowany wyjazd, potrzebę “wyprostowania” spraw własnościowych lub chorobę. Podstawą wniosku może być również zawarta przez strony ugoda, skierowanie sprawy na mediację, bądź uznanie powództwa przez pozwanego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przyspieszenie wyznaczenia terminu rozprawy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *