Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej – wzór

15,00 

Kategorie: ,

Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej może być podstawą przywrócenia przez Sąd Rodzinny pełnej opieki nad dzieckiem, kiedy wcześniej doszło do jej pozbawienia lub ograniczenia. Zatem rodzic, który chce odzyskać pełnię władzy rodzicielskiej nad dzieckiem/dziećmi zobowiązany jest wystąpić ze stosownym wnioskiem do właściwego sądu opiekuńczego.

Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej należy odpowiednio uargumentować, wskazując m.in. podstawy faktyczne, które mogą mieć istotne znaczenie do zmiany przez sąd wcześniej podjętej decyzji. Podstawą zmiany orzeczenia  może być podjęta przez rodziców terapia, poprawa sytuacji materialnej, odzyskanie zdrowia przez rodzica, który z uwagi na problemy zdrowotne nie był w stanie realizować codziennej opieki nad małoletnim dzieckiem.

Załącznikiem do wniosku o przywrócenie władzy rodzicielskiej mogą być odpowiednie opinie i zaświadczenia – zaświadczenie od kuratora, z ośrodka pomocy społecznej, psychologa, lekarza, dyrektora placówki oświatowej, do której uczęszcza dziecko. Przed skierowaniem sprawy do sądu warto sięgnąć po sprawdzony wzór wniosku o przywrócenie władzy rodzicielskiej.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *