Wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia znajduje zastosowanie w procesie rekrutacji do przedszkola, szkoły podstawowej, czy szkoły średniej. Uzasadnienie jest niezbędne w celu złożenia odwołania od decyzji komisji rekrutacyjnej. 

Kategoria:

Wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do szkoły średniej (liceum lub technikum) sporządza się w przypadku, gdy chcemy złożyć odwołanie odwołania od wyników rekrutacji do liceum lub technikum (publicznej szkoły średniej). Dopiero po otrzymaniu uzasadnienia odmowy przyjęcia do szkoły można na jego podstawie sporządzić odwołanie do szkoły średniej od wyników rekrutacji.

Uzasadnienie odmowy przyjęcia

Jeśli rodzic lub pełnoletni uczeń chce odwołać się od niekorzystnej decyzji komisji rekrutacyjnej, powinien sporządzić wniosek o uzasadnienie odmowy przyjęcia w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników, czyli publikacji list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Dopiero w oparciu o takie uzasadnienie można przygotować bowiem odwołanie od decyzji komisji. Uzasadnienie powinno zostać dostarczone w ciągu 5 dni od dnia złożenia wniosku.

Później kandydat lub jego rodzice mają kolejne 7 dni na złożenie odwołania, skierowanego do dyrektora szkoły lub przedszkola. 

Jak napisać wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia?

Podanie o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola lub szkoły to pismo, które adresuje się do komisji rekrutacyjnej. Dokument musi zawierać między innymi datę sporządzenia oraz dane osobowe ucznia.

Jeśli odwołanie dotyczy ucznia pełnoletniego, ten może napisać wniosek samodzielnie. W przypadku dzieci niepełnoletnich pismo przygotowuje rodzic lub opiekun prawny. Wniosek można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać je listem poleconym. 

Po otrzymaniu odpowiedzi na pismo z prośbą o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia, kandydat lub rodzic ucznia mogą przygotować odwołanie od wyników rekrutacji.

W uzasadnieniu otrzymają informację o ilości punktów zgromadzonych przez kandydata oraz o minimalnej ilości punktów, która uprawniała do otrzymania miejsca w placówce.

Jeśli kandydat faktycznie zdobył większą ilość punktów, odwołanie będzie polegało na wykazaniu spełnionych kryteriów, na przykład kryterium wielodzietności, czy posiadania rodzeństwa w tej samej szkole. Czasami odwołanie sprowadza się również do prośby o ponowne przeliczenie punktów z powodu zwykłego błędu rachunkowego. 

1 opinia dla Wniosek o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia wzór

  1. Teresa Wiązka

    oj bardzo się przydał wniosek, dziękuję!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *