Wniosek o udział Policjanta w spotkaniu – wzór

15,00 

Wniosek o udział policjanta w spotkaniu pozwala zorganizować tak zwaną pogadankę w szkole lub w przedszkolu. Pismo należy kierować do komendanta lokalnego posterunku policji. 

Kategoria:

Czy warto zorganizować zajęcia z policjantem?

Zajęcia z policjantem w szkołach i przedszkolach cieszą się dużą popularnością od wielu lat. Wynika to z faktu, że umundurowany funkcjonariusz skuteczniej przekazuje uczniom wiedzę na temat bardzo ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem.

Jego postać wzbudza szacunek i fascynację, dzięki czemu dzieci są bardziej zainteresowane lekcją i lepiej zapamiętują przedstawiane im informacje.

Pogadanka z policjantem może dotyczyć takich kwestii jak bezpieczne przechodzenie przez ulicę, reagowanie na wypadki, wzywanie służb, niebezpieczeństwo spożywania alkoholu czy zażywania narkotyków i wiele innych.

Tematykę zajęć zawsze dostosowuje się do wieku uczniów, dlatego w przedszkolach policjanci najczęściej uczą dzieci, aby nie rozmawiały z nieznajomymi, a w szkołach poruszają już tematy trudniejsze, jak chociażby nękanie w sieci. 

Jak zorganizować spotkanie z policjantem w szkole/przedszkolu?

Aby zaprosić funkcjonariusza na zajęcia w szkole czy przedszkolu, należy sporządzić wniosek o udział policjanta w spotkaniu. Takie pismo najczęściej przygotowuje wychowawca klasy, który organizuje wydarzenie, ewentualnie dyrektor placówki.

Podanie o udział policjanta w spotkaniu należy skierować do komendanta najbliższego posterunku policji, podając w piśmie tematykę pogadanki oraz preferowany termin organizacji zajęć.

Komendant na podstawie wniosku skieruje do placówki oświatowej najlepiej przygotowanego do takich zajęć funkcjonariusza, który to w dalszej kolejności podejmie kontakt z placówką i samodzielnie ustali z nią odpowiedni termin przeprowadzenia pogadanki.

Należy pamiętać zatem, aby w piśmie z prośbą o udział policjanta w spotkaniu uwzględnić dane kontaktowe nauczyciela odpowiedzialnego za organizację wydarzenia. Wniosek warto złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym z odpowiednim wyprzedzeniem – co najmniej na dwa tygodnie przed planowanym spotkaniem.