Wniosek o umorzenie odsetek z funduszu alimentacyjnego wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o umorzenie odsetek z funduszu alimentacyjnego? wzór wniosku, który publikujemy, zawiera wszystkie niezbędne elementy, by Fundusz alimentacyjny mógł przychylnie spojrzeć na dłużnika alimentacyjnego. We wniosku należy powołać się na ciężką sytuację materialną, która jest silną przesłanką do umorzenia odsetek za alimenty.

Kategorie: ,

Jak umorzyć odsetki w Funduszu Alimentacyjnym? Należności z funduszu alimentacyjnego mogą zostać umorzone w całości lub w części. Dłużnik alimentacyjny powinien złożyć wniosek o umorzenie odsetek z funduszu alimentacyjnego w urzędzie gminy lub miasta, właściwym dla swojego miejsca zamieszkania. Długi alimentacyjne mają szansę zostać umorzone jedynie w dwóch przypadkach:

 • jeśli dłużnik znajduje się w trudnej sytuacji materialno-bytowej,
 • jeśli dłużnik częściowo spłacił swoje zadłużenie alimentacyjne.

Uprawniony organ może umorzyć odpowiednio:

 • 100% zadłużenia, jeśli egzekucja wobec dłużnika jest skuteczna przez 7 lat w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów,
 • 50% zadłużenia, jeśli egzekucja wobec dłużnika jest skuteczna przez 5 lat w miesięcznej wysokości nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów,
 • 30% jeśli egzekucja wobec dłużnika jest skuteczna przez 3 lata w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów.

Wniosek o umorzenie odsetek z funduszu alimentacyjnego można poprzeć również trudną sytuacją dochodową lub rodzinną. W takim przypadku dłużnik powinien okazać dokumenty, które potwierdzą jego niezdolność do pracy, niezdolność do samodzielnej egzystencji lub potrzebę sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek o umorzenie odsetek z funduszu alimentacyjnego wzór

 1. Eryk Bońka

  Chciałem podziękować, udało się umorzyć odsetki w funduszu alimentacyjnym, gładko poszło, polecam wzór wniosku.

  • Grzegorz Szwaciński

   Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *