Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie wzór

15,00 

Jak napisać wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie? aby pismo spełniło formalne wymagania, musi zawierać szereg niezbędnych informacji, aby sąd mógł bez trudności zająć się rozpatrzeniem takiej prośby. Każdy skazany, odbywający karę pozbawienia wolności, ma prawo domagać się warunkowego zwolnienia z odbywania reszty kary.

Kategoria:

Powyższy wzór wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie daje szanse skazanemu na wcześniejsze opuszczenie zakładu karnego. Kto może skorzystać z prawa przedterminowego zwolnienia? skorzystać z niego może każdy skazany, chyba że możliwość złożenia wniosku o przedterminowe zwolnienie została wykluczona w wyroku skazującym.

Jakie są przesłanki do przedterminowego warunkowego zwolnienia? przesłanki takie jasno określa § 1 art. 77 kodeksu karnego, który mówi, że:

Jego postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że skazany po zwolnieniu będzie stosował się do orzeczonego środka karnego lub zabezpieczającego i przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.

Kiedy można starać się o przedterminowe zwolnienie z zakładu karnego? skazany zgodnie z art. 78 kodeksu karnego może zostać zwolniony z odbywania reszty kary:

-po odbyciu co najmniej połowy kary

-po odbyciu dwóch trzecich kary lub trzech czwartych – w przypadku recydywy podstawowej i recydywy wielokrotnej (z art. 64 kk)

-po odbyciu 15 lat kary więzienia – w przypadku skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności

-po odbyciu 25 lat kary pozbawienia wolności – w przypadku dożywotniego pozbawienia wolności.

Ile kosztuje wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie? od wniosku sąd pobiera opłatę 45 zł. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skazany złożył wniosek o zwolnienie od ponoszenia tej opłaty, jeśli przemawia za tym jego kiepska sytuacja finansowa.

Wniosek natomiast kieruje się do Sądu Okręgowego – Wydział Penitencjarny w rejonie, w którym skazany odbywa karę. Natomiast aby zwiększyć szanse na przedterminowe zwolnienie, można do wniosku dołączyć promesę zatrudnienia.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *