Wniosek o weryfikację wartości działki – wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o weryfikację wartości działki? nie jest łatwe w sporządzeniu pismo, dlatego postanowiliśmy przygotować gotowy do pobrania i wypełnienia wzór pisma o weryfikację ceny zakupionej działki do urzędu skarbowego.

Wniosek o weryfikację wartości działki warto wypełnić i złożyć jeszcze przed zawarciem umowy kupna-sprzedaży u notariusza. Pismo ma na celu upewnienie się, co do ustalonej ceny przedmiotu sprzedaży.

Jest to o tyle ważne, że zapłacona kwota podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (2%). Jeśli więc podatnik zaniży cenę działki, zapłaci niższy podatek. W konsekwencji mogą czekać go nieprzyjemności ze strony Urzędu Skarbowego. 

Wniosek o weryfikację wartości działki nie obliguje US do wyceny nieruchomości. Urząd ma aż 5 lat, licząc od dnia przeprowadzenia transakcji na weryfikację prawdziwości zawartych w umowie kupna-sprzedaży danych.

Cenę działki ustala natomiast na podstawie średniej wartości tego typu nieruchomości w danej miejscowości. Jeśli Urząd Skarbowy stwierdzi, że nabywca zapłacił za działkę zbyt mało, wezwie go do podwyższenia ceny nieruchomości i wyrównania należnej kwoty podatku od czynności cywilno-prawnych PCC.

Podobne wzory pism: Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości wzór

1 opinia dla Wniosek o weryfikację wartości działki – wzór

  1. Julian Wojtczak

    wzór pisma jest okej, dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *