Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości wzór

(4 opinie klienta)

15,00 

Wzór pisma o weryfikację ceny zakupionej nieruchomości do urzędu skarbowego koniecznie należy sporządzić w formie pisemnej. Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości dostarczyć do urzędu skarbowego można osobiście lub listownie (koniecznie listem poleconym).

Kategoria:

Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości to gotowy do wypełnienia druk, który może okazać się niezwykle przydatny w procesie zakupu działki lub mieszkania. Pismo składa się do Urzędu Skarbowego w celu ustalenia prawidłowej wyceny przedmiotu umowy kupna-sprzedaży.

Jest to istotne przede wszystkim ze względu na opodatkowanie zawarcia takiej umowy podatkiem od czynności cywilnoprawnych (2%). W przypadku zaniżenia wartości nieruchomości, a tym samym zaniżenia kwoty podatku należnego dla US, nabywca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości nie obliguje Urzędu Skarbowego do przygotowania dla podatnika wyceny działki czy mieszkania. Warto jednak złożyć takie pismo, aby zabezpieczyć się przed przykrymi skutkami zaniżenia wartości przedmiotu zakupu.

Urząd ma bowiem aż 5 lat na weryfikację takiej transakcji.

Wartość nieruchomości określa natomiast na podstawie przeciętnych cen mieszkań i działek w danej miejscowości. Jeśli okaże się, że podana w umowie kupna-sprzedaży wartość nieruchomości znacząco odbiega od ustalonej wartości rynkowej, podatnik zostanie wezwany do podwyższenia ceny zakupu i wyrównania należnego podatku do US.

Podobne wyszukania:

4 opinie dla Wniosek o weryfikację wartości nieruchomości wzór

 1. Kamil Drygiel

  Pismo jest dobre – pozdrawiam

 2. Maria Zduńska

  wszystko okej

 3. Alicja Taszyńska

  OKK

 4. Łukasz Napieralski

  polecam pismo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *