Wniosek o wpis spadkobierców do księgi wieczystej WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o wpis spadkobierców do księgi wieczystej? nie jest to łatwe w przygotowaniu pismo, dlatego publikujemy gotowy wzór takiego wniosku. Wniosek składa się wyłącznie w formie papierowej.

Kategoria:

Spadkobierca jest zobligowany do uregulowania stanu prawnego nieruchomości, którą uzyskał w spadku. Jego bierność może doprowadzić bowiem między innymi do takich konsekwencji, jak ograniczenie uprawnień do rozporządzania daną nieruchomością.

Poza uzyskaniem aktu poświadczenia dziedziczenia lub postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, nowy właściciel (lub właściciele) powinni złożyć także wniosek o wpis spadkobierców do księgi wieczystej.

Jeśli spadkobiercy będą zwlekali z ujawnieniem swojego prawa własności w księdze wieczystej, mogą spotkać się z konsekwencjami. Czas na złożenie odpowiedniego pisma wynosi miesiąc od daty doręczenia zawiadomienia o takim obowiązku.

W przypadku niedopilnowania tej daty spadkobiercy powinni liczyć się z możliwością nałożenia kary grzywny w wysokości od 500 do 10000 zł. Jeśli wniosek o wpis spadkobierców do księgi wieczystej zostanie wypełniony i złożony po nałożeniu kary przez sąd, nieuiszczone grzywny mogą zostać umorzone w części lub w całości.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek o wpis spadkobierców do księgi wieczystej WZÓR

  1. Qled

    Polecam wzór pisma

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *