Wniosek o wstrzymanie eksmisji – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek o wstrzymanie eksmisji? dla ułatwienia sporządzenia takiego pisma przygotowaliśmy wzór pisma o wstrzymanie eksmisji, wzór wystarczy pobrać, wydrukować i uzupełnić swoimi danymi.

Kategorie: ,

Wniosek o wstrzymanie eksmisji może złożyć lokator, któremu zagraża eksmisja z mieszkania zarówno przed wszczęciem postępowania sądowego o orzeczenie eksmisji jak również, kiedy sprawa o przeprowadzenie eksmisji trafi do komornika. Wniosek o wstrzymanie eksmisji należy złożyć do właściciela nieruchomości lub administracji budynku np. spółdzielni mieszkaniowej.

Jeśli właściciel nie wystąpił jeszcze do sądu o orzeczenie eksmisji, przedmiotowy wniosek należy poprzeć zobowiązaniem do spłaty zadłużenia. Natomiast jeśli zapadł już wyrok eksmisyjny, wniosek można uzasadnić brakiem mieszkania zastępczego.

Wniosek o wstrzymanie eksmisji powinien przynieść skutek, jeśli dotyczy kobiety w ciąży, rodzin z małoletnimi dziećmi, osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy o pomocy społecznej lub ubezwłasnowolnionych oraz sprawujących nad takimi osobami opiekę i wspólnie z nimi zamieszkałymi.

Dodatkowo wniosek może spotkać się z akceptacją, jeśli zostanie złożony przez osobę obłożnie chorą, emeryta lub rencistę spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej, lub osobę bezrobotną. Wyżej wymienione osoby spełniają kryteria do przyznania im lokalu socjalnego po eksmisji.

Podobne:

3 opinie dla Wniosek o wstrzymanie eksmisji – wzór

 1. Ludwik

  Udało się wstrzymać eksmisję, polecam wzór pisma i dziękuję za pomoc!

  • Grzegorz Szwaciński

   Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

 2. Janina Węgierska

  polecam

 3. Katarzyna W.

  dziękuję bardzo

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *