Wniosek o wycofanie oskarżenia wzór

15,00 

Jak napisać wniosek o wycofanie oskarżenia? jest to dość trudne w napisaniu pismo ze względu na wymagania formalne, jakie stawia się takim pismom, dlatego zachęcam Cię do pobrania wzoru pisma, które przygotowaliśmy. Podanie o wycofanie oskarżenia jest pismem, w którym oprócz istotnych elementów składowych, ważne staje się uzasadnienie wniosku. Pobierz gotowy wzór pisma, wydrukuj je, wypełnij swoimi danymi i dostarcz do sądu osobiście lub drogą pocztową.

Kategorie: ,

Wniosek o wycofanie oskarżenia skutkować będzie umorzeniem postępowania przygotowawczego, jeśli zostanie złożony w sprawie ściganej bezwzględnie na wniosek pokrzywdzonego. Należy więc rozróżnić przestępstwa ścigane z urzędu, od tych ściganych na wniosek, ściganych z oskarżenia prywatnego i przestępstw prywatnoskargowych.

Przy przestępstwach ściganych na wniosek zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego wniosek o ściganie może być cofnięty w postępowaniu przygotowawczym za zgodą prokuratora, a w postępowaniu sądowym za zgodą sądu – do rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej.

Dlatego składając wniosek o wycofanie oskarżenia, poszkodowany musi mieć świadomość, że aby prokurator lub sąd wyraził zgodę na umorzenie postępowania wskazać musi na ważne okoliczności – w postaci pojednanie się ze sprawcą, wybaczenie mu, zawarcie ugody. Decyzja z wniosku o umorzenie postępowania zapada w formie postanowienia, na które nie przysługuje zażaleniem, dlatego pomocnym może okazać się wzór wniosku o wycofanie oskarżenia.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wycofanie oskarżenia wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *